Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Yazıda Arayın
Makalelerde Arayın
Doktor ve Hastalıklarda ArayınKayıtlı Hekim

Doç.Dr.İbrahim Sakçak

Doç.Dr.İbrahim Sakçak

5.0/5 (38 Değerlendirme)
Genel Cerrahi, Obezite Cerrahisi
@ibrahimsakcak
Değerlendirme Yapın

Genel Cerrahi, Obezite Cerrahisi

  • Hizmet Verdiği İller Ankara

Doç.Dr. İbrahim Sakçak

Genel Cerrahi Uzmanı

1966’da Sungurlu’da doğan İbrahim Sakçak. İlk, orta ve lise öğremini Sungurlu, Ödemiş ve Ankara’da tamamladı.

1989 yılında, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1989–1990 yılıllarında Erzurum Oltu ilçesinde mecburi hizmet görevinde bulunmuştur. Doç.Dr.İbrahim Sakçak 1995 yılında, SB. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 5. Cerrahi Kliniğinde, Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Doç.Dr. İbrahim Sakçak Çorum Devlet Hastanesi, Anamur Devlet Hastanesi, Adıyaman Devlet Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra, 2008 yılında SB. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine atandı. Çorum Devlet Hastanesi’nde Laparoskopik ameliyatları ilk olarak gerçekleştiren cerrahlar arasında yer alan İbrahim Sakçak. 2009 yılında Kafkas Üniversitesi Tıp fakültesinde girişimsel Endoskopi eğitimi aldı.

2010 yılında Amerika Birleşik devletleri, Pensilvanya eyaleti Pittsburg Üniversitesi Organ Nakli merkezinde, İnce Barsak Nakli konusunda eğitim aldı. 2011–2012 yıllarında, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli merkezinde Karaciğer Nakli, ileri cerrahi teknikler üzerine eğitim amacıyla 1 yıl çalışmalarda bulundu.

10 Nisan 2012 tarihinde Genel Cerrahi Doçenti oldu. 23 Temmuz 2012 tarihinde Sağlık Bakanlığı Organ ve Doku Nakli Karaciğer bilim kurulu ve Bakanlık oluruyla, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Karaciğer Nakli sorumlu hekimi oldu. 8 Şubat 2013 tarihinde Ankara Numune Hastanesi tarihindeki ilk karaciğer naklini, 21 haziran 2013 tarihinde ise akrabadan canlı vericili ilk karaciğer naklini gerçekleştirdi. Bu Nakil ile Ankara Numune Hastanesi; Sağlık bakanlığına bağlı hastaneler içinde; Türkiye Yüksek ihtisas Hastanesi ve Haydarpaşa Numune Hastanesinden sonra karaciğer naklini başarıyla gerçekleştiren 3. Hastane, canlı vericili karaciğer naklinde ise 2. Hastane oldu. 6 yıl Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde obezite ve Diyabet hastalığının cerrahi tedavisiyle ilgi,li çalışmalar yaptı ve bu konuyla ilgili yüzlerce ameliyatlara katıldı. Ankara Medicalpark hastanesinde yaklaşık bir yıl çalışarak yüzün üzerinde obezite ve diyabet hastasını ameliyat etti.

Uluslarası bilimsel dergilerde yayınlanmış 15, ulusal dergilerde yayınlanmış 9 makalesi bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında bilimsel kongrelerde sunulmuş onsekiz sözlü bildirisi vardır. Bugüne kadar 1250 obezite, 350 şeker hastasını ameliyat ederek sağlığına kavuşturmuştur. Halen Ankara Çukurambarda ki kendi kliniğinde ve anlaşmalı hastanelerde çalışmalarına devam etmektedir. Evli, iki çocuk babasıdır

İlgi Alanları:

İleri laparoskopik cerrahi
Obezitenin cerrahi tedavisi
Metabolik Cerrahi
Obezitede intragastrik balon uygulamaları
Yurtdışı çalışmaları:

Department of Small Bowell Transplantation, University of Pittsburg, Pennsylvania, USA, 2010
Course of Laparoscopic adjustable gastric banding, Clinic of Lyon, Lyon, France, 2011
Aplication of Hemopatch at the General Surgery, Wien,Austria 2014

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler:

Türk Cerrahi Derneği
Fleboloji Derneği
Türk Cerrahi Onkoloji Derneği
Türk Obezite Cerrahisi Derneği
Dünya Obezite Cerrahisi Derneği (IFSO)

25

Yıllık
Tecrübe

22

Cevaplanan
Sorular

0

Bekleyen
Sorular

15000

Mutlu
Hasta

* Randevu için Doç.Dr.İbrahim Sakçak’in Resmi sayfasına yönlendirileceksiniz…
Randevu Al


Bilgilendirme Videoları

Doç.Dr.İbrahim Sakçak

Youtube

Doç.Dr.İbrahim Sakçak

Youtube

Doç.Dr.İbrahim Sakçak

Youtube

Doç.Dr.İbrahim Sakçak

Youtube

Doç.Dr.İbrahim Sakçak

Youtube

Doç.Dr.İbrahim Sakçak

Youtube

Bilgilendirme Yazıları

mide botoksu

Doç.Dr.İbrahim Sakçak

Mide Botoksu

Hizmetlerimiz: