Kurumsal Kimlik

Logo Çalışmalarımızdan Örnekler

Kurumsal Kimlik ( Logo ) Çalışmaları

Sağlık sektöründe hazırlanan kurumsal kimlik ( logo ) çalışmaları sektördeki en önemli rakiplerine karşı yerini almak olarak nitelendirilebilir. Hizmet vermiş olduğunuz alanda kitlelerin zihinlerinde logo çalışmanız ve kimlik çalışmanız ile yer edinmeniz sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Ancak bunu ede edebilmek için yapılan bu çalışmada diğerlerinden ayrılmak için farklı olmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Bir başka sağlık kurumunu hatırlatan bir logo çalışmasına sahip olmak sizing için yapılabilecek en kötü kurumsal kimlik (logo) çalışmaları etkinliklerinden birisi olacaktır.

Yapılacak olan kurumsal kimlik çalışması marka değerinizin hatırlanma oranını yüksek tutmalıdır. Bu ise ancak kaliteli ve tutarlı bir kimlik çalışması sayesinde gerçekleştirilebilir. Kurumsal kimlik çalışmalarının akıllarda kalıcı olan tek imgesi ise elbette ki doğru bir logo çalışmasıdır. Doğru logo çalışması ise basit, farklı, yapmış olduğunuz işin izlerini taşıyan bir logo olmalıdır.Böylece tüm bunlar bir araya geldiğinde kurumsal kimlik ( logo ) çalışması hedeflemiş olduğu kitlenin zihinlerinde yer edebilecektir.

Kurumsal Kimlik ( Logo ) Çalışmalarının Kapsadığı Alanlar Nelerdir?

Kurumsal kimlik çalışmaları imaj çalışmalarının yapıldığı her alanda kullanılmaktadır. Bun anlamda logo çalışması hazırlandıktan sonra markalaşmak isteyen hekim ya da sağlık kurumuna ait bütün dijital ve basıyı yayın organlarında logonun etkili kullanması üzerinde çalışılmaktadır. Hekimin kullanacağı antetli kartlarda, zarf ve dosyalarda logonun yer almasına özen gösterilir. Ayrıca sağlık kurumuna ait poşet ve dosyalarda, kullanılan kurum için ajanda ve kalemlerde hazırlanan logo çalışması kullanılmalıdır. Kurumsal kimlik (logo) çalışmaları aynı zamanda promosyon ürünlerde de kullanılmalıdır.

Basılı alanda kullanıldığı gibi hazırlanan logo çalışması danışmanlık vermiş olduğumuz hekim ya da sağlık kurumunun dijital platformlarında da başarılı bir şekilde kullanılmalıdır. Öncelikle hazırlanan websitesinde muhakkak kuruma ait logo kullanılmalıdır ve tasarlanan site bu logo ve renkleri ile uyumlu olmalıdır. Sonrasında ise kurumsal kimlik (logo ) çalışmaları markalaşma yolunda ilerleyen danışanımızın sosyal medya hesaplarındaki profillerinde kullanılmalıdır. Logonun bu alanda kullanılması markahekimin resminin olmasında çok daha etkili olmaktadır. Böylece hekim mesleği ve mesleki imajı ile kitlelerin akıllarında yer etmektedir. Websitesi, sosyal medya hesaplarında olduğu gibi açılan youtube kanalının video prodüksiyon kısmında da kuruma ait logo kullanılmalıdır. Video başlangıcı ve bitişi bu logo ile yapılmalı, videoda kullanılan müzikte yine logo ve renkleriyle uyumlu olmalıdır.

Tüm bunlara bakıldığında kurumsal kimlik ( logo) çalışmaları için kullanım alanlarını şu şekilde özetleyebiliriz: kartvizitler, takvimler, cd yüzeyine baskı, mailing ve e-posta tasarımı, websitesi tasarımı, antentli zarf, antenetli kağıt, bülten ve duyurular, farks tasarımı, rapor tasarımı, fatura ve irsaliye, not defterleri, bloknot, ajanda, promosyon malzemeleri tasarımları gibi birçok alan ciddi bir kimlik çalışmaları alanlarıdır. Bu anlamda promosyon ürünlerde sağlık kurumuna ya da hekimin uzmanlık alanına uygun olarak seçilmelidir ve logo çalışması seçilen üründe doğru yere yerleştirilmelidir.

Kurumsal Kimlik ( Logo ) Çalışmaları Markalaşmak İsteyen Kurum ve Hekime Ne Sağlar?

Hitap etmek istenilen kitleye öncelikle kurumsal hissi verir ki bu da yapılan işte uzman ve yasal olduğu etkisini oluşturmaktadır. Sonrasında ise oluşturulmak istenen imaj çalışmasının zihinlerde görsel olarak yer etmesini sağlar ve sektörde de logo çalışması ile tanınmasına zemin oluşturur. Logo Çalışmaları ile marka yaratmanın ilk basamağı oluşturulmuş olur. Bugün marka olarak bir çok tekstil firmasının logo değerinin ciddi bir fiyat farkı oluştururduğunu düşünürsek aynı etkinin sağlık sektöründe de olduğunu çok daha rahat görebiliriz. Ayrıca logo çalışmaları ile sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilen normal doğum ücret farkları yine sağlık sektöründeki markalaşmanın etkisini göstermektedir.

Sağlık ajansı olarak bizden danışmanlık alan hekim ve kurumlarımız ise sadece logo çalışması değil diğer PR çalışmalarımız ile de desteklenerek logosunun ve kurumsal kimlik değerini kısa sürede akıllara yerleştirmektedir. Bu açıdan bakıldığında özellikle sağlık alanında logo çalışmaları talep edecek olanlar muhakkak sağlık alanına özel bir hizmet veren ajanstan yararlanmalıdırlar. Aksi takdirde sektörler arasındaki nüans farklarını yakalayamayan bir ajans ile yapılan çalışma sağlık sektöründe gıda sektörü logosu ile akıllarda kalan bir hekim ya da sağlık kurumu olma tehlikesini taşımaktadır.

Sağlık Ajansı
Doktor PR