• Mustafa Kemal Mahallesi 2141.Cadde No:16/10 ,Çankaya/Ankara

Prof.Dr.Ahmet Tuncay Turgut

pattern

Prof.Dr.Ahmet Tuncay Turgut

Radyoloji Uzmanı

Prof. Turgut, uluslararası dergilerde yayınlanmış olan ve çoğunluğunda 1. isim yazar olarak yer aldığı 100’e yakın bilimsel makalesi bulunmaktadır; 51’i uluslararası nitelikte tıp kitaplarında olmak üzere, toplam 58 kitap bölümü yazmıştır.

Yurt içinde ve yurt dışında bilimsel kongrelerde toplam 120 bildiri sunmuştur.

Bilimsel yayınları 800’den fazla atıf almış olup h indeks değeri 16’dır.

Springer Yayınevi’nin daveti üzerine üç kitabın editörlüğünü yapmıştır. Ürogenital radyoloji alanında temel bilimsel kaynaklar arasında yer alan “Genitourinary Radiology: Kidney, Bladder and Urethra” ve “Genitourinary Radiology: Male Genital Tract, Adrenal and Retroperitoneum” adlı kitaplarda yardımcı editör olarak görev yapmıştır.

“European Society of Urogenital Radiology”nin 2013 yılında gerçekleştirilmiş olan 20. Yıllık Toplantısı’nın (ESUR 2013) Kongre Başkanlığı’nı yapmış olup, yine bu toplantı öncesinde gerçekleştirilen Prostat Ultrason ve Biyopsi Kursu’nda Kurs Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Çoğunluğu uluslararası ölçekte olmak üzere, European Society of Urogenital Radiology (ESUR), European Society of Radiology (ESR), European Association of Urology (EAU), European Federation of Societies for Ultrasound in Medicine and Biology (EFSUMB), Society of Abdominal Radiology (SAR), American Institute of Ultrasound in Medicine (AIUM) vb. seçkin akademik topluluklar tarafından düzenlenmiş olan çok sayıda bilimsel toplantıda 98 kez “davetli konuşmacı” olarak katkı sağlamıştır.

Multiparametrik Prostat MRG ve Prostat Füzyon Biyopsi konusundaki deneyimi nedeniyle, bu konudaki uluslararası ve ulusal ölçekteki kurs ve toplantılarda düzenli bir şekilde “eğitici” olarak görev almaktadır.

Yine, aralarında European Society of Radiology (ESR), European Society of Urogenital Radiology (ESUR), American Institute of Ultrasound in Medicine (AIUM), European Association of Urology (EAU) ve European Federation of Societies for Ultrasound in Medicine and Biology (EFSUMB) tarafından düzenlenen EUROSON gibi üst düzey uluslararası bilimsel toplantıların da yer aldığı 50’den fazla bilimsel toplantıda sempozyum/kurs başkanlığı, kongre sekreterliği, bilimsel/düzenleme kurul üyeliği vb. görevlerde bulunmuştur.

Prof.Dr.Ahmet Tuncay Turgut

Prof.Dr.Ahmet Tuncay Turgut

Radyoloji Uzmanı