Profesyonel Fotoğraf Çekimi

 

Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Sağlık sektöründe ajans hizmeti veren bir firma olarak vermiş olduğumuz hizmetleri profesyonel fotoğraf çekimi hizmetlerimiz ile desteklemekteyiz. Görselliğin ciddi anlamda ön plana çıktığı günümüzde hazırlamış olduğumuz markalaşma çalışmaları ve sosyal medya çalışmaları için kaliteli fotoğraflar oluşturmaktayız. Doktorlar için gerçekleştirmiş olduğumuz PR çalışmaları için ise hazırlamış olduğumuz fotoğraf çekimleri hem danışanımız olan doktorumuzu hem de doktorumuzun hastaları olan ilişkisini içermektedir. Üstelik doktorun uzmanlık alanına göre alan içerisindeki faaliyetlerinde fotoğraflandığı hizmetlerimiz ile hedef kitle üzerinde doktorun işini severek yaptığı ve hastaları tarafından sevildiği itibarı oluşturulmaktadır. Böylece hazırlanan görseller ile de müşterilerinin ve hedef kitlenin zihinlerinde yer eden danışanımız prosefyonel fotoğraf çekimi hizmetinin faydalarını kısa süre içerisinde görmektedir.

 

Ajans Hizmetlerinde Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle ajans hizmetlerindeki fotoğraf çekimleri danışmanın hizmet verdiği alana uygun olarak yapılmalıdır. Sağlık ajansı olarak vermiş olduğumuz ajans hizmetleri tamamiyle mesleki itibarı ön plana çıkardığı için çekimlerimizde sadece ve sadece danışanımızın doktor yönünü ön plana çıkarmaktadır. Ayrıca vermiş olduğumuz profesyonel fotoğraf çekimi hizmeti doktor danışanlarımızı değil sağlık kurumları kapsayan bir hizmet ise her iki için kullanılan teknikler ve çekimler farklılık içermektedir. Ancak tüm bunların dışında profesyonel bir fotoğraf çekimi için olmazsa olmazlarımız şunlardır:

  • HD kalitesine sahip bir fotoğraf makinası ve hd kalitesinde görüntüler.
  • Kullanılacak olan alana uygun boyutlarda bir fotoğraf boyutu kullanılması.
  • Paylaşım yapılacak olan konuya uygun bir fotoğraf çekimi yapılması.
  • Çekim içerisindeön plana çıkması istenen öğenin vurgulanması.
  • Çekilen fotoğrafların kendisini tekrar etmemesi.

Tüm bunlar profesyonel fotoğraf çekimi hizmeti için olması gereken ortak noktalardır. Bu noktalar dikkate alınmadığında çekilen fotoğraf amatör çekimden öteye geçemez ve paylaşılan platformların kalitesini düşürdüğü gibi hizmet verilen danışanında PR değerini olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Sağlık Ajansı Olarak Profesyonel Fotoğraf Çekimlerimizi Nasıl Değerlendirmekteyiz?

 

Profesyonel fotoğraf çekimi hizmetlerimizi oluştururken danışanımızın web sitesini, sosyal medya hesaplarını ve SEO görsel arama çalışmalarını göz önünde tutmaktayız. Hazırlanan her bir fotoğraf için bu üç ana etmeni göz önüne alarak ajans hizmetlerinin doğru bir şekilde ilerlemesini sağlamaktayız. Öncelikle web sitesi için hazırlanacak olan fotoğraf çekimlerinde doktoru tanıtan genel bir fotoğraf çekilmektedir. Kurumsal kimliği vurgulamak adına doktor önlüğü ile çekile bir fotoğraf kullanılmaktadır. Profesyonel fotoğraf çekimi için sosyal medya hesaplarına paylaşılacak olan fotoğraflar ise paylaşılan içeriğe uygun olarak hazırlanmaktadır. Örneğin bir diyetisyen için kür tarifi paylaşımı oluşturulacaksa kür içerisinde bulunan malzemelerin profesyonel çekimi gerçekleştirilir. Ancak çekim doktorun hastaları ile olan iletişimi için kullanılacaksa gönüllü olan bir hastası ile birlikte öncesi ve sonrası çekimleri gerçekleştirilebilir. Profesyonel fotoğraf çekimi için kullanılan tüm bu öğeler ayrıca SEO görsel içerikler için kullanılabilir olacak şekilde boyutlandırılmaktadır. Böylece konunun geçtiği görselleri tıklayan hedef kitle de danışanımıza vermiş olduğumuz hizmetler üzerinden ulaşabilmektedir.

 

Profesyonel Fotoğraf Çekiminin Danışana Katkıları Nelerdir?

Öncelikle danışanın almış olduğu hizmet alanı hangisi olursa olsun almış olduğu hizmet alanının kalitesini artırmaktadır. Ayrıca profesyonel fotoğraf çekimi ile danışan hedef kitlenin aklında görsel olarak yer edinir ve adı geçen doktorun kim olduğu fotoğraf özelliği ile desteklenmiş olur. Örneğin ‘bugün en iyi BDT hizmeti veren psikiyart kimdir?’ denildiğinde akıllara gelen görsel doktorun fotoğrafıdır. Bu fotoğraf ne kadar kaliteli olursa ve ne kadar profesyonelce kullanılırsa doktorun imajı da o kadar iyi çizilmiş olacaktır.

 

Profesyonel fotoğraf çekimi hizmetleri ile ajans hizmeti alan doktor hedef kitlesinin aklında işini severek yapan bir doktor imajına sahip olur. Örneğin doğum doktoru bir danışanın sürekli olarak doğum esnasında,doğum sonrası hastaları ile ya da dünyaya gelen bebekler ile fotoğraflarının paylaşılması bu itibarın oluşması için sözel paylaşımlardan çok daha etkilidir. Tüm bunlara ek olarak hastası olmadıkları halde kendilerini görselin içerisinde hayal eden hedef kitle, daha sonrasında doktorun müşterisi olmaktadır. Ayrıca profesyonel fotoğraf çekimi ile hedef kitlesi ile yakınlık kuran doktor, karakter ve kişilik özellikleri yönüyle de olumlu özellikler yüklenen bir birey olarak zihinlerde yer etmektedir. Tüm bunlar basit gibi görünen fotoğraf çekimlerinin etkisi olmakla birlikte ajans hizmetlerinin de çok daha etkili olmasını sağlamaktadır.