Responsive Websitesi ve SEO

Responsive Websitesi ve SEO

Responsive website her türlü iletişim araçlarında açaılabilen sitelerdir. Böylece websitesine ulaşmak siteyen kullanıcı sadece bilgisayar ekranı üzerinden siteye erişmek zorunda kalmayacaktır. Responsive websitesi her türlü cep telefonu, tablet, notebook üzerinden hatta akıllı saatler üzerinden websitesine ulaşım sağlanmaktadır. Sağlık alanında hizmet veren bir kurum ya da hekim marka değeri taşımak istiyorsa öncelikle kendisine her an her yerden ulaşılabilir olunması gerektiğini bilmelidir. Böylece hedef kitle randevu oluşturmak için otobüste, yolda ya da evde rahatlıkla siteye ulaşabilecektir. Ya da yapılan SEO çalışması içerisinde sosyal medya hesaplarından siteye bağlanmak isteyen takipçi cep telefonu üzerinden responsive websitesine erişimi sağlayabilir.

Responsive websitesi ve SEO ikilisi bir birinden ayrılmayan bir PR çalışması olarak bilinir ve en doğrusu da bu ikisinin birlikte çalışmasıdır. Aksi takdirde responsive websitesi kendisine ulaşımı sağlanmadığı takdirde işlevini büyük oranda kaybedecektir. SEO çalışması ise ucunda her türlü cihazda açılabilen bir websitesi olmadığı takdirde işlevini büyük oranda yitirecektir. Bu yüzden her ikisinin de hakkını verebilmesi için birlikte işlemeleri gerekmektedir.

Responsive Websitesi ve SEO Birlikte Çalıştığında Markahekim için Nasıl Avantajlar Meydana Gelecektir?

Responsive websitesi ve SEO çalışması birlikte çalıştığında markalaşma danışmanlığı alan hekim ya da sağlık kurumu için süreç çok daha hızlı ilerleyecektir. Böylece zamandan ve maliyetten taraffur eden danışan kısa sürede istediği imajı elde edecektir. Öncelikle SEO çalışmaları hedef kitlenin arama motorunda yapmış olduğu her türlü arama kalıplarını inceler. Bu kalıplarla uyumlu olarak danışanın sitesine ulaşımı sağlamak için kaliteli içerikler hazırlanır. Hazırlanan bu içerikler bilgi değeri olan içeriklerdir ve arama motorunun yapay zekası arama yapan kişinin istediği bilgilerin bu içerikte olduğunu düşünerek otomatik olarak hakkında SEO yapılmış siteye yönlendirir. Böylece konu hakkında arama yapan hedef kitle karşısına çıkan ilk siteye tıklar ve kaliteli bir websitesi ile karşılaşır. Bu karşılaşma hedef kitlede alanında uzman ve marka bir kurum ile muhattap olduğu izlenimi oluşturur ve almak istediği hizmet için hemen randevu talebi oluşturur. Bu noktada hazırlanan responsive websitesi eğer randevu oluşturma kolaylığını da başarı ile sağlarsa hedef kitle hemen müşteri olur.

Responsive websitesi ve SEO birlikte oluşturmuş oldukları bu etkiyi her gün milyonlarca kez yapılan bütün arama motoru sonuçlarında milyonlarca kez göstermektedir. Bu da günlük olarak ciddi bir markalaşma etkisi oluşturmaktadır. Her arama motoru sonuçları müşteri olarak dönmese de her arama motoru sonuçlarında responsive websitesi ve SEO çalışmasının birlikte etkili kullanımı ciddi bir marka imajı oluşturmaktadır. Böylece hizmet talep eden danışanımız kısa sürede aradığı marka değerini elde etmektedir. Elde edilen bu marka değeri ise her geçen gün sektöründe söz sahibi olan bir hekim ya da kurum yaratmaktadır. Böylece beraberinde hizmet vermiş olduğumuz danışanımıza etkinlik, seminer, konferans ve ödül törenleri daveti gelmektedir. Gelen bu somut sonuçlar ise kullanılan yöntemin ne kadar etkili olduğunu sağlık ajansı olarak da bizim işimizi doğru yaptığımızı göstermektedir.

Responsive Websitesi ve SEO Hizmetinin Doğru Yapıldığını Gösteren Deliller Nelerdir?

Öncelikle marka hekim ya da sağlık kurumu için hazırlanan responsive websitesi çalışmasının doğru hazırlanıp hazırlanmadığını test etmek için siteyi farklı bir çok cihazda açmak gerekmektedir. Androit ve ıphone cihazların her modelinde açıldığında sitenin açılma süresi, sitedeki sayfaların açılması süresi ve randevu oluşturma sistemi test edilmeldir. Sonrasında bilgisayarlar ve tabletler üzerinde de aynı sonuçlar test edilmelidir. Eğer herhangi bir cihazda açılma sorunu yaşanıyor ya da açılsa bile işlem süresi uzuyor ise responsive websitesi çalışmasının yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir.

SEO çalışması için ise öncelikle alan hakkında arama motoruna yazılan kalıplar sonucunda sitenin ilk sırada çıkıp çıkmadığı test edilmelidir. Örnek üzerinden gidecek olursak responsive websitesi ve SEO hizmeti alan bir diş hekimi arama motoruna ‘kanal tedavisi’ gibi basit bir arama kalıbı girdiğinde kendisi için hazırlanmış siteyi ilk sıralarda görmelidir. Aksi takdirde eksik bir SEO çalışması yapılmış ya da doğru yapılmayan bir SEO çalışması satın almış demektir. Bu da alınan hizmetin eksik bir işlevi olduğunu göstermektedir.

Sağlık PR
Doktor PR