Sağlık İletişim Ajansı

SAĞLIK İLETİŞİM AJANSI

Sağlık iletişim ajansı, sağlık alanında ulaşabileceğiniz maksimum hizmeti bünyesinde barındıran bir platformdur. Kaliteli sosyal medya takibi ve PR çalışmaları için destek arayan sağlık kuruluşları için de önemli bir rol oynar.

Markanızı en iyi şekilde tanıtacak ve el üstünde taşıyacak ayrıca güvenlik ve kalite açısından tercih edebileceğiniz sağlık iletişim ajansı, sizi son derece memnun edecektir.

Sağlık iletişim ajansı, birçok sağlık sektörünün sosyal medya aracılığı ile büyümesini sağlamayı hedef haline getirmiştir. Markahekimler.com olarak yaptığımız hizmetleri sizler için kısaca derledik.

 

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya, günümüzde geçmiş yıllara oranla daha fazla kullanılmaktadır ve hemen hemen her alanda rol oynamaktadır. Günde 1 milyar kişi sosyal medyayı aktif bir biçimde kullanmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile dijital ortamda çok fazla zaman geçiren insanlar, aradıkları ürünlere veya kişilere kolaylıkla ulaşabilmektedir.

İşte bu konuda önemli bir yeri olan sağlık iletişim ajansı, kurumsal veya bireysel sağlık kuruluşunuzu sosyal medyada en iyi şekilde tanıtmaktadır. Bunun yanı sıra iyi bir marka iseniz, iyi bir sosyal medyaya ihtiyacınız vardır. Olumlu geribildirimler ile de müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz.

Alanında en iyi personellerimiz tarafından hedef kitle belirlenerek, bu kitleye göre tanıtımlar yapılmakta ve bu şekilde daha verimli sonuçlar elde edilebilmektedir. Sosyal medyayı etkin bir şekilde yöneten markahekimler.com, güncel fotoğraf ve içerik paylaşımında bulunarak sosyal medya hesabınızı canlı tutmaktadır.

Eğer takipçi sayınız ve gönderi beğenileriniz artıyor ise doğru bir yol izliyorsunuz demektir.

 

Hedef Kitle Belirlemenin Önemi

Hedef kitle belirleme, konu ile alakalı olan kişilerin tespit edilmesidir. Hedef kitleye yapılan reklam ve tanıtımlar daha olumlu geri dönüşlere sebep olacaktır. Özellikle sağlık kuruluşlarının hemen hemen her kitleye hitap etmesi, bu konuda bir avantaj sağlamaktadır.

Yapılan içeriklerin etkileşim oluşturması, sosyal medya yönetimi için önemli unsurlardan biridir. Sosyal medya üzerinden beğeni almak, yapılan yorumlara aktif bir şekilde cevap vermek markanızın yararına olacaktır. Sağlık kuruluşlarına uzun zamandır hizmet veren firmamız, birçok seçeneği ile sık tercih edilen firmalardan biri haline gelmiştir.

Sosyal medya yönetimi hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web Sitelerin Yönetimi

Web sitelerin yönetimi denince akla ilk gelen unsurlardan biri günlük olarak web sitesinin güncellenmesi ve SEO uygulamalarıdır. Herhangi bir web sitenin her zaman hareket halinde olması -yani içerik yüklenmesi- sitenizin web aramalarında en üst sıralara çıkmasını sağlamaktadır. Bu durumun markanıza çok fazla yararı vardır. Sürekli güncel tutulan marka siteleri müşterinin daha fazla ilgisini çekmektedir. Siteleri devamlı güncel tutmaya verilen isim içerik yönetimidir. Web sitenizi yönetirken bir yandan da içerik yönetimi yapmaktayız. Web siteyi güncel tutmak özellikle sağlık alanında çalışan firmalar için önemli bir unsurdur. Çünkü sürekli gelişen teknoloji ile birlikte, sağlık alanında da çeşitli yenilikler ortaya çıkmaktadır. Yapılan güncellemeler ile siteniz optimize edilerek, Google tarafından olumlu etkileşimler alınmaktadır.

Blog yazıları ile aktif tutulan web siteleri, arama motorlarının üst kısımlarında kalıcı bir yer edinecektir. Kaliteli bir web sitesinin önemli özelliklerinden biri de site temasının sade ve göze hitap eden bir biçimde olmasıdır.

PR Çalışmaları

Halkla ilişkiler anlamına gelen PR (Public Relations) ve bu konu üzerinde yapılan çalışmalar, görüş ve algıyı etkileyerek markanızın olumlu bir imaja sahip olmasını sağlar. Belli bir davranışı benimseterek insanlar üzerinde etki bırakan PR çalışmaları, insanlar arasında bilgi akışı oluşturmaktadır.

Kuruluşunuzun itibarı ile ilgili çalışmalar olan PR çalışmaları, iyi bir izlenim bırakmanızı ve sıkça tercih edilen kuruluşlardan biri haline gelmenizi destekler.

 

Etkili Bir PR Çalışması İçin Önemli Faktörler

  • PR çalışmasının amacı konusunda emin olmak ve ona göre hareket etmek çok önemlidir. Genelde markayı büyütme, hedef kitleye ulaşma olan konular çeşitlenebilmektedir. Bizimle iletişime geçmeniz halinde, sağlık kuruluşunuz için gerekli olan PR çalışmalarını yürütmeye başlayabiliriz.
  • PR çalışması yapacağınız platformların seçimi de çalışmanın amacını belirlemek kadar önemli bir faktördür. Çünkü hedef kitle ile kullanılan platformlar paralel olabilmektedir.
  • PR çalışmasında çoğu konuda olduğu gibi belirli bir strateji izlemek, yapılan çalışmanın kalıcılığı açısından çok iyi sonuçlar meydana getirecektir.

Sağlık Ajansı
Doktor Ajansı